شركت بازرگاني و تجهيزاتي دامون طب ايرانيان

 • امروز دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
 • لامپ تشخیص پوست

  یک لامپ مخصوص معاینه که با تغییرات پوست و مو سرو کار دارد و جهت بررسی و تشخیص بیماری های پوستی به کار گرفته می شود و در تشخیص زود هنگام تغییرات در سندرم های نورکاتونس رنگدانه مانند لکه سفید یا تکه های سفید در مجموعه اسکولرزهای توبروس اتفاق قابل توجهی به شمار می آید. نور ساطع شده از این دستگاه امواج بلند ماورا Y بنفش ( 450-340  ) است که اکثرا در تشخیص درماتورز بکار می رود و همرا ه با فلوسانس های معمولی برای تشخیص قارچ های کچلی (tinea capitis)، اریتیزما (Erythrasma)، عفونت های قارچی ورسیکالر ( tinea versicolor)، عفونت سودوموناس آئروژینوزا یا همان (Pseudomonas aeruginosa infections)، پورفیریا (porphyria) و تغییرات رنگدانه ( pigment changes) بکار گرفته می شود.

   

   

  دستگاه پایه برای تشخیص در پزشکی پوست بکار میرود و برای تشخیص بیماری و ارزیابی ضایعات رنگدانه پوستی بسیار مناسب است. Wood lamp می تواند تفاوت تشخیص بین ملانوم و  ملانوم هیرپلازی و حتی هماتوم را نشان دهد. این دستگاه به راحتی امکان تشخیص ضخامت پوست، وضعیت رطوبت پوست، خشکی پوست، ویتیلگو، کراتوز، آکنه و قارچ بیش از حد پوست را مهیا می سازد. لامپ فلورسنت بکار رفته می تواند شیوع بیماری را با تغییرات رنگدانه مشخص کند. در LAM ( lymphangioleiomyomatosis ) و Tuberous sclerosis هم ضایعات پوستی مانند نقاط سفید (hypomelanotic macule) می تواند زودتر از طریق این دستگاه به راحتی مشاهده و تشخیص گردد.

  تشریح کار:

  - اشعه UV برای شناخت مشکلات پوست های بیرنگ و ساختن آنها بکار می رود

  - برای قابل رویت کردن مشکات پوستی که به راحتی قابل مشاهده و تشخیص نیستند، مثل خشکی پوست و لکه های ناشی از آفتاب زدگی. با استفاده از این دستگاه، متخصص زیبایی می تواند قبل از شروع واقعی کار انواع نارسایی و اختلالات پوستی شما را تشخیص دهد.

  DermoPro Woodlampe می تواند در زمینه های زیر مفید واقع گردد

  - انواع آلرژی های پوستی را تشخیص دهد(مثل آلرژی به لوازم آرایشی)

  - محاسبه زمان گردش توسط فلورسین تزریقی داخل وریدی

  - نفوذ پوستی و روش اپیدرمال توسط نشانگر فلورسنت

  مزیت ها:

  - سبک و بسیار راحت برای کار کردن

  - بدون حساسیت به نور

  - تشخیص آسان بدون نیاز به نور خارجی

  - مصرف انرژی پایین (بدون نیاز به منبع نور خارجی)

  - اشعه UV هیچ گونه عارضه منفی برای پوست ندارد.

  - با استفاده از این محصول می توان یکسری ضایعات رنگی پوستی را نیز تشخیص داد

  - دستگاه دارای چهار لامپ فلورسنت است (مانند نور سیاه آبی)، که توسط اشعه ماورا بنفش تابیده می شوند

  کاربرد و توضیح رنگها

  طرز کاربرد;

  - قبل از کاربرد، پوست نباید حاوی کرم، صابون، ماسک و ... بوده و یا در صورت لزوم در مقدار خیلی کم مصرف شود ولی حالت ایده آل اینکه یک روز قبلش به این مساله توجه شود.

  - در طول تشخیص بیمار باید چشم خود را به حالت بسته نگه دارد. برای این کار می توان از پد لوازم آرایش و بهداشتی استفاده کرد یا اینکه از نگاه مستقیم به دستگاه خودداری کرد.

  - دستگاه باید ابتدا از بدنه جدا شود، حداقل برای یک دقیقه بعد از روشن شدن( مخصوصا بخاطره گرمای مرحله ای). این خیلی مهمه که در زمان استفاده دستگاه موقعیت خود را نتظیم کنید و از تکان و تغییر بیش از حد پرهیز کنید. دستگاه را به آرامی در هنگام تشخیص حرکت دهید و از کیسه سیاه حفاظتی برای پوشاندن آن استفاده کنید به طوریکه نقطه مورد نطر را خوب پوشش دهد. لازم است که اتاق کاملا تاریک باشد و فاصله دستگاه با بیمار (حداقل 5 سانتی متر) رعایت شود. مدت زمان استفاده از دستگاه را مد نظر قرار دهید و از تکان بیش از حد در این مرحله اجتناب کنید که امکان صدمه زدن به دستگاه را افزایش می دهد.

  همانطویکه اشاره شد دستگاه در موارد متعدد تشخیص بیماری های پوستی کاربرد دارد. تماس امواج ماورا بنفش با پوست سبب انعکاس نورهای متفاوتی می شود که هر کدام از این رنگ ها مبین وضعیت خاصی از پوست می باشد. لازم به ذکر است که نور ماورا بنفش در محل هایی که ضخامت پوست بیشتر است، بهتر جواب می دهد.

  این دستگاه انواع بیماری هایی را که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند را نشان می دهد، بدون توجه به رنگ و فرم آن. لذا رویت و تشخیص مشکلات و نارسایی های پوستی آسان می گردد. به طور مثال اگر جایی از پوست شما کلفت تر شده باشد با رنگ براق سفید نشان می دهد.

  مشخصات فنی:

  فاصله کانونی تا بیست سانتی متر

  بزرگ نمایی در حدود 200*150mm

  پلاستیک مقاوم در برابر ضربه

  لنز: 4 diopters (50 x 100 mm.حساس به نور و درجه نور ثابت

  برق مصرفی 230 ولت

  کابل 1.56 متری

  رنگ سفید

  وزن کل با لامپ و کابل 770 گرم

  لامپ ها: 4 UV lamps at 4W (Wood light - cold light)

  محافظ لامپ UV-transmitting

  اندازه صفحه 50 در 100 میلیمتر

  مطابق با قوانین RoHS اروپا جهت محافظت از آلودگی محیط زیست

   

  این محصول دارای گواهی های معتبر اروپایی از قبیل DIN EN 55015, DIN EN61547, DN EN 61000 3-2, DIN EN 61000 3-3 بوده و ساخت کشور آلمان می باشد. 

  همچنین دارای گارانتی دوساله (لامپ جزو گارانتی محسوب نمی شود)  و تحت انحصار شرکت دامون طب بوده و بازه زمانی بین سفارش و دریافت کالا در حدود دو هفته می باشد.

   

  تماس با دفتر مرکزی آلمان

  Fraunhoferstr.8

  53121  Bonn - Germany

  Tel : +49 -(0)228-92 65 51 80

  Fax : +49 -(0)228-92 65 51 96

  Mobile: +49 -157 77 26 48 05

  Telegram: +49 -171 955 55 20

  E-mail : info@damoon-teb.ir

  تماس با دفتر ایران

  خیابان ستارخان ,نبش بهبودی

   پلاک188 , طبقه 4

  تلفن : 02166532916 98+

  دورنگار : 02166539767 98+

  همراه : 09120379553

   

  راهبرد شرکت

  شرکت دامون طب ایرانیان با هدف تامین و تهیه تجهیزات و فراورده های نوین پزشکی، دندانپزشکی، لابراتوری، آزمایشگاهی و بهداشتی تاسیس گشته و در این راه از همکاری و همفکری متخصصان و صاحب نظران امر بر خوردار است. اولویت اصلی و راهبرد اساسی شرکت، تهیه محصولات با کیفیت از کشورها و کمپانی های اروپایی (بویژه آلمان) و عرضه آن به استفاده کنندگان و مصرف کنندگان نظیر همکاران، بیمارستان ها، پزشکان و دندانپزشکان می باشد.

  آگهی و تبلیغات

   - انجام امور واردات و صادرات کالا و ترخیص از تمام گمرکات اروپا و ایران

  - تهیه کالا و پروفرما از اروپا (بویژه آلمان)

  - برگزاری تورهای نمایشگاهی تخصصی و تجاری

  شبکه های اجتماعی